Taktika pro získání žádané pracovní pozice radí vyhledávač práce MyJobsi.cz od 123jobs Media

Ve svém oboru jste dobří a již delší dobu čekáte na nějakou extra příležitost, která vás posune profesně i finančně a bude pro vás opravdovou výzvou. Právě teď jste podobnou nabídku inzerce práce objevili a uvažujete, jakou zvolit strategii, aby se vaše šance na její získání maximalizovaly. Uchazečů bude hodně a boj to bude jistě tvrdý, proto nic neponechejte náhodě a dobře se na vše připravte.

Věnujte pozornost různým detailům

Od první e-mailové či jiné komunikace přes životopis po pracovní pohovor – zde je třeba opravdu být pozorní ke každé drobnosti. Máte-li tu možnost a prostředky, můžete využít i služeb profesionálů – korektora pro životopis a motivační dopis, kouče či mentora pro komunikační a řečnické schopnosti. Nutno říct, že se vám tyto pracovní dovednosti neztratí, ani pokud byste právě tuto práci nezískali.

Vaše šance může přijít i víckrát

Možná máte pocit, že taková šance přichází jednou za život a že pokud to nyní pokazíte, jste odsouzeni na zbytek života k průměrným pracovním pozicím. To je ale jen zdání a určitý příznak negativního uvažování, které na vás vyvine zbytečný tlak. Neupínejte se proto na jednu práci a věřte tomu, že až se objeví to pravé pro vás, určitě uspějete. A možná to bude i mnohem lepší místo – inzerce práce zdarma, než máte před očima nyní.

Nenechte se hned zastrašit

Konkurence i samotný zaměstnavatel a pracoviště vám právem mohou připadat dost zastrašující. Všude se míhají drahé obleky a hází se různými cizími slovy a odbornými termíny. Je ale potřeba si uvědomit, že někdy jsou to povrchové věci, které na nás udělají největší dojem a pod nimi se mohou skrývat schopnosti a znalosti daleko menší, než máte vy sami. Proto si připomínejte, proč tam jste, co můžete přinést a proč jsou vaše šance stejně dobré jako u kohokoli jiného.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram