Home-office je největším trendem roku 2022

Práce z domova je fenoménem posledních let. Potvrzuje to fakt, že 52 % lidí, kteří mají možnost pracovat z domova, ji využívá čtyři až pětkrát týdně. Až 49% lidí, kteří využívají home-office, plánují úpravy interiéru pro pracovní účely a 64% již tuto změnu udělalo.

Změna společenské situace v posledních dvou letech se postarala o růst poptávky po speciálně vyhrazených místech doma, určených pro práci – ať jde o hybridní pracovní model (kombinace práce z domova az kanceláře) nebo o trvalý home-office. Až 49 % lidí, kteří pracují z domova minimálně jeden den v týdnu plánují takové úpravy interiéru, které zohlední jejich potřebu pracovat z domova – a 64 % již tuto změnu udělalo. Denní světlo je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu ideálního domácího pracovního místa, hned po IT a kancelářském zařízení.

Práce z domova a denní světlo ovlivňují kvalitu života
Společnost VELUX se podílela na globálním průzkumu, aby zjistila, jaký mají zaměstnanci postoj k práci z domova, jakým výzvám čelí a jaké jsou jejich požadavky při tvorbě dokonalého domácího pracovního prostoru. Podle světové studie se většina respondentů domnívá, že jejich současné časové rozdělení práce mezi kanceláří a domovem je buď dobře vyvážené, nebo by dokonce chtěli pracovat z domova častěji kvůli profesionálním

Výhodám home office:
56 % respondentů cítí, že šetří čas dojíždění do práce,
47 % šetří peníze za stravu, oblečení a dopravu,
47 % uvedlo, že díky práci z domova jsou jejich pracovní dny flexibilnější.

Pokud jde o osobní stránku, tak:
75 % respondentů souhlasilo s tím, že práce z domova jim dává pocit větší svobody,
70 % uvedlo, že díky ní mají více volného času
a 70 % souhlasilo, že zlepšuje celkovou kvalitu jejich života.
Práce z domova a hybridní pracovní řešení s námi z dlouhodobého hlediska s největší pravděpodobností zůstanou. My však můžeme již nyní vidět jejich vliv na každou část našeho života, včetně způsobu, jakým navrhujeme, zařizujeme a vylepšujeme naše domovy. Nacházíme se v období, kdy trávíme v interiérech nejvíc času a pracovní podmínky jsou proto prioritou.

Respondentům proto záleží i na:
denním světle, o kterém 6 z 10 (59 %) respondentů uvedlo, že je pro ně velmi nebo mimořádně důležité,
na čerstvém vzduchu (56 %)
a pokojové teplotě (58 %).
A přesto je jen 49 % spokojeno s množstvím denního světla ve svém současném pracovním prostoru.

Vytvořte si to nejpříjemnější pracovní místo
Vyhrazené pracovní místo napomáhá k soustředění, motivaci a dobrým pracovním výkonům. Tomu může dopomoci i větší množství denního světla, čerstvého vzduchu a jeho oddělení od dalších částí vašeho domova. Podkroví by mohlo být ideálním řešením – protože na jedné straně má výjimečnou a příjemnou atmosféru, na druhé straně pomáhá oddělit osobní a pracovní život.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram