Žebříček nejšťastnějších zemí světa opět ovládli Seveřané

Život na severu Evropy nemusí být zákonitě šťastný, ale podmínky v tomto koutě světa tomu výrazně napomáhají. Potvrzují to i pravidelné žebříčky hodnotící jednotlivé národy a jejich aktuální míru štěstí. V těch dominují právě Seveřané, a to již několik let.

Nejšťastnější jsou znovu Finové
Nejnovějšímu žebříčku nejšťastnějších zemí světa, který v rámci Světové zprávy o štěstí sestavila OSN, dominuje Finsko. Jeden ze severských států není v čele pořadí poprvé. Na základě několika hodnocených kritérií je lídrem již 5. rok po sobě. Domácí vyzdvihují zejména štědrost, důvěru ve společnosti, svobodu při rozhodování či sociální cítění. Plusem je také rostoucí životní úroveň, nízká míra korupce a bezpečnost ve finských městech.

V TOP 3 také Dánsko a Island
Hegemonii Seveřanů potvrzují i ​​země na ostatních medailových příčkách. Pomyslné stříbro si popadlo Dánsko, které se kromě tohoto typu žebříčku umisťuje mezi nejlepšími i v žebříčcích nejoptimističtějších národů světa. V těch se až tak dobře nedaří Islandu, což ale nebylo překážkou, aby jej OSN pasovala za aktuálně 3. nejšťastnější zemi na světě.

10 nejšťastnějších zemí světa:

  1. Finsko
  2. Dánsko
  3. Island
  4. Švýcarsko
  5. Nizozemsko
  6. Lucembursko
  7. Švédsko
  8. Norsko
  9. Izrael
  10. Nový Zéland

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram