Muži nakupují přes internet počítače a ženy oblečení

Hlavními důvody nákupu přes internet jsou pro Slováky nižší ceny než v kamenných obchodech, úspora času či pohodlí nákupu.

Nejčastěji nakupují na internetu oblečení, knihy, počítače, mobilní telefony, parfémy a bílou techniku. Vyplývá to z online průzkumu, který na vzorku téměř dva tisíce respondentů nakupujících na internetu udělala výzkumná agentura NMS Market Research a nezávislý porovnání cen Heureka.sk.

Zkušenost s nákupem oblečení, obuvi a doplňků prostřednictvím internetu mělo během loňského roku 48 procent respondentů, přičemž jde o meziroční nárůst o devět procentních bodů. Počítače i knihy si z e-shopů objednalo shodně 35 procent dotázaných spotřebitelů.

„Zatímco u žen dominuje zejména oblečení, knihy, parfémy, kosmetika a dovolené, muži nakupují na internetu počítače a příslušenství, mobilní telefony, oblečení, knihy, ale i bílou techniku,“ uvedl ředitel NMS Market Research Michal Osuský.

„Hlavním důvodem nákupu přes internet jsou pro Slováky nižší ceny produktů ve srovnání s kamennými obchody, úspora času či pohodlí nákupu,“ vysvětlil ředitel Heureka.sk Tomáš Braverman a dodal, že motivem je často i širší nabídka zboží, které kamenné prodejny nenabízejí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram