Rodiče se vracejí k tradičním jménům

Dívčím jménům letos vládne Nela, která sesadila z trůnu Sofii. Ta se propadla na aktuálně páté místo. U chlapců už počtvrté vede jméno Jakub. Vyplývá to z informací portálu Najmama.sk, který ve spolupráci s matrikami uskutečnil vlastní průzkum o nejpoužívanějších jménech pro děti v letošním roce na Slovensku.

Druhým nejčastějším chlapeckým jménem, ​​které rodiče vybírali, je Adam. Třetí a čtvrté místo zůstalo nezměněno a patří Samuelem a Michalem. Na páté z loňského druhého spadl Lukáš. Šestým nejfrekventovanějším jménem je Filip a na sedmém místě se nachází Tomáš.

Návrat k tradicím
Natálie, která je letos druhá, se loni v žebříčku sedmi nejoblíbenějších jmen ani nenacházela. Na aktuálním třetím místě skončila Ema a na čtvrtém Nina. O jednu příčku si polepšila Viktorie, která se propracovala na šesté místo a sedmičku uzavírá Simona.

Rodiče se po období různých zahraničních a extravagantních jmen vracejí podle portálu Najmama.sk k tradicím. Přibývá stále více Aniek nebo Hanek au chlapců Petrů či Josefů.

Kuriózní jména
Ani letos nechybělo několik kuriozit. Například jméno Mischa Chukwunonyelum bylo zapsáno na matrice v Košicích. V Petržalce zapsali netradiční jména jako Mercedes, Simara a Noel.

V Žilině zase mají Anchela, v Nitře Freyu, Mamadou v Bratislavě, Kirillia v Michalovcích a Habibah v Trnavě. Rodiče se někdy pokoušejí zapsat jména, která jimi ve skutečnosti nejsou. Letos to byl Junior II nebo Prezident.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram