Několik tipů pro vyzdobení vašeho domova

Většina lidí hodně přemýšlí o tom, jak si vyzdobí své domovy. Je to docela vzrušující úkol se všemi motivy, barevnými schématy a možnostmi. Věděli jste ale, že vaše výzdoba může ve skutečnosti způsobit, že váš dům bude vypadat přeplněný?

Zbavte se některých věcí

Prvním krokem při zjišťování, jak uspořádat svůj domov, je zjistit, zda nemáte příliš mnoho věcí. Čím více věcí máte, tím snazší je vybudovat krásný domov. Než se pustíte do zdobení, pořádně si prohlédněte, co máte vystavené. Opravdu potřebujete pět svatebních fotografií na zdi? I když není potřeba stát se minimalistou, vždy je dobré zbavit se věcí, kterých máte příliš mnoho nebo je vlastně nepotřebujete.

Dejte věci dohromady

Tady váza, tam svíčka. Když se oko musí soustředit na příliš mnoho věcí, může to způsobit, že váš domov působí neuspořádaně. Místo toho uspořádejte položky podle typu, téměř jako byste zobrazovali velmi specifickou sbírku. Seskupte velké vázy a drobné dekorace nebo svíčky poskládejte na malý podnos, uspořádaný podle velikosti. Postupujte podle toho s dalšími dekorativními kousky, aby váš domov vypadal uklizený.

Tip: Každou kuchyni rozjasní plecháčky s potiskem, které se stanou užitečnou dekorací na poličku. navíc s praktickým využitím!

Nepřehánějte to s knihami

I když může být lákavé předvést každou knihu, kterou jste kdy četli, neuspořádaná knihovna působí dojmem zaneřáděného domu. Raději použijte knihy k povýšení jiných předmětů, jako jsou lampy nebo ozdobné hodiny. Pokud trváte na tom, aby byly vaše knihy vystaveny, uspořádejte je podle barev tak, aby vytvářely živé bloky, které přitahují pozornost a dodávají místnosti uměleckou atmosféru.

Osvoboďte svůj nábytek

Když přemýšlíte o tom, jak uspořádat svůj domov, abyste snížili chaos, chcete se podívat na svůj nábytek, zejména v obývacích pokojích nebo ložnicích. Hodně dekorativních polštářů ve spojení s pomačkanými přehozy a vrásčitými přikrývkami může způsobit, že váš domov bude vypadat nepořádně, i když je podlaha tak čistá, že byste z ní mohli jíst. Tomu se můžete snadno vyhnout tím, že omezíte polštáře na minimum. Ve většině případů by měl stačit jeden nebo dva.

Skrýt zamotané šňůry

Nevýhodou domova plného technologií jsou spleti šňůr a drátů, které se táhnou po podlaze a za poličkami s knihami. Kromě toho, že jsou nevzhledná, mohou být vyloženě na obtíž, pokud se snažíte zařízení odpojit nebo přesunout do jiné místnosti. Dokud nebude svět zcela bezdrátový, existuje celá řada elegantních doplňků, za které můžete šňůry skrýt.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram